Hoppa till sidans innehåll

Resultat Grevaloppet 2022


Resultat i pdf

Grevaloppet 2022

2022-09-04

           
                   
Motion Kort 13km Herr              
Plats Startnr Namn Klubb Ort          
1 208 Rasmuz Dahn Kexholms sportklubb KSK Åseda - 42:34:00 0    
2 204 John Höjer   Rödeby - 46:18:00 +3:44    
3 201 Anders Karlsson   Rödeby - 46:41:00 +4:07    
4 202 Thomas Dahn Kexholms sportklubb KSK Åseda - 48:19:00 +5:45    
5 211 Tomas Svanhall   Rödeby 1, 26:48 54:35:00 +12:01    
6 206 Jan-Inge Martinsson WOC Karlshamn 2, 28:15 57:55:00 +15:21    
Motion Kort 13km Dam              
Plats Startnr Namn Klubb Ort          
1 210 Sara Månsson   Listerby 1, 23:55 47:44:00 0    
2 209 Sabrina Karlsson Karlskrona Cykelklubb Karlskrona 2, 28:58 58:03:00 +10:19    
3 212 Madelene Hultkvist Karlskrona CK Karlskrona 3, 36:54 01:15:30 +27:46    
Motion Lång 28km Herr              
Plats Startnr Namn Klubb Ort          
1 20 Johan Jensen RSS Forza Ronneby 2, 20:20 2, 40:49 2, 1:01:37 01:22:09 0
2 34 Andreas Fransson Steinwandt Karlskrona CK Karlskrona 3, 20:22 1, 40:47 1, 1:01:34 01:22:23 14
3 18 Johan Tufvesson Borgholm CK/ Racingbike Sweden Hovmantorp 1, 20:14 4, 41:25 3, 1:02:42 01:23:02 53
4 22 Anders Hedlund Forza Ronneby Ronneby 5, 20:51 5, 41:56 5, 1:03:43 01:25:58 +3:49
5 28 Johan Bournonville Karlskrona CK Karlskrona 6, 20:56 6, 42:15 6, 1:04:38 01:26:16 +4:07
6 46 Jakob Lindgren MTB JIF undefined 4, 20:49 3, 41:02 4, 1:03:02 01:26:44 +4:35
7 37 Henrik Malmros Karlshamn Triathlon Karlshamn 7, 21:30 7, 42:53 7, 1:04:46 01:26:51 +4:42
8 36 Mats Jönsson Forza Ronneby 9, 21:42 9, 43:44 8, 1:05:38 01:27:33 +5:24
9 27 Christer Brazée   Ronneby 11, 21:46 8, 43:39 9, 1:05:44 01:27:34 +5:25
10 15 Marcus Johansson Hässleholms CK Hässleholm 8, 21:33 11, 43:49 10, 1:05:46 01:27:41 +5:32
11 8 Michael Nilsson Karlshamns SK Triathlon Asarum 10, 21:44 10, 43:47 11, 1:07:08 01:31:31 +9:22
12 39 Robin Stenhöös Hässleholm   13, 22:26 13, 45:42 13, 1:09:47 01:33:32 +11:23
13 4 Pierre Adolfsson Åseda MTB/Kexholms SK Åseda 16, 24:01 14, 47:03 14, 1:11:15 01:35:46 +13:37
14 25 Kristoffer Zetterdahl KCK Karlskrona 12, 22:20 12, 45:40 12, 1:09:42 01:36:56 +14:47
15 45 Daniel Petersson   Åseda 20, 25:18 20, 49:54 18, 1:13:59 01:37:12 +15:03
16 26 Mats Samuelsson Ronneby Ronneby 14, 23:30 15, 47:52 15, 1:12:29 01:38:23 +16:14
17 43 Mattias Håkansson ÅlemsCk undefined 21, 25:21 19, 49:44 17, 1:13:57 01:38:56 +16:47
18 31 Fredrik Martinsson   Nättraby 15, 23:54 16, 48:55 16, 1:13:54 01:39:30 +17:21
19 40 Joacim Strömberg Orrefors MTB   18, 24:04 17, 49:00 19, 1:14:55 01:40:55 +18:46
20 35 Andreas Olsson Forza Ronneby Ronneby 17, 24:03 18, 49:18 20, 1:15:04 01:41:50 +19:41
21 42 Marcus Olsson Södermöre MTB undefined 22, 25:34 21, 51:07 21, 1:19:05 01:45:53 +23:44
22 30 Per Otterström Karlskrona CK Karlskrona 25, 26:55 23, 54:28 22, 1:22:05 01:51:30 +29:21
23 19 Lars Noresten   Karlskrona 26, 27:03 24, 54:36 - 01:22:35 1varv
24 60 Stefan Holmer Åseda MTB ksk Åseda 27, 27:07 25, 54:49 - 01:23:44 1varv
25 3 Björn Arvidsson Karlskrona CK Karlskrona 24, 26:38 26, 56:23 - 01:25:00 1varv
26 29 Jonas Christensen WOC Karlskahmn 28, 27:10 22, 54:22 - 01:28:17 1varv
27 44 Daniel Strömbäck Forza Ronneby Ronneby 29, 28:51 28, 1:00:10 - 01:29:09 1varv
28 12 Sven Liljegren Team blekinge Lf Nättraby 30, 29:31 27, 1:00:01 - 01:32:00 1varv
29 1 Freddy Stark Ronneby OK Bräkne-Hoby 31, 30:18 29, 1:00:50 - 01:33:17 1varv
30 41 Rikard Jonsson Karlskrona cK undefined 23, 26:02 32, 1:11:39 - 01:36:27 1varv
31 10 Magnus Karlsson   Karlskrona 32, 30:49 30, 1:03:19 - 01:36:44 1varv
  9 Peter Wilhelmsson Räddningstjänsten Rödeby Rödeby 34, 32:09 31, 1:08:24 - Brutit  
  32 Neo Christensson Karlskrona Ck Bastasjö 19, 25:16 - - Brutit  
  21 Morgan Tingström WOC Karlshamn 33, 31:16 - - Brutit  
  5 Roger Lund   Rödeby 35, 32:13 - - Brutit  
  47 Niklas Sundin Åseda MTB undefined 36, 36:28 - - Brutit  
Motion Lång 28km Dam              
Plats Startnr Namn Klubb Ort          
1 38 Sandra Eriksson -   1, 23:57 1, 47:44 1, 1:12:26 01:37:02 0
Barn                  
Plats Startnr Namn Klubb Ort          
1 901 Jonathan Strömberg Orrefors MTB Orrefors 18:46 0 (4 varv)    
3 906 Arvid Emander Karlskrona CK Nättraby 23:06 +4:20 (4 varv)    
5 902 Lukas Kertby Gäderlund KCK Karlskrona 25:55:00 +7:09 (4 varv)    
2 910 Märta Hedlund Forza undefined 22:42 +1 varv      
4 909 Bruno Hultzen Bank KCK undefined 24:10:00 +1 varv      
6 911 Ingrid Hedlund Forza undefined 26:51:00 +1 varv      
Uppdaterad: 04 SEP 2022 17:49 Skribent: Björn Eliasson
E-post: This is a mailto link

Träning 2021

LVG
Samling vid Rosenholmsrondellen

  • Tisdagar 18:00
  • Torsdagar 18:00
  • Söndagar 9:00

MTB

  • Lördagar enligt kalender - Barn/ungdom/nybörjare

Postadress:
Karlskrona CK - Cykel
Björn Eliasson, Herrgårdsvägen 1 E
37142 Karlskrona

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link...

Se all info